Používání mobilů může zvýšit riziko rakoviny, tvrdí odborníci
Napsal uživatel Petr Kulík   
Úterý, 07 Červen 2011 00:00

Používání mobilních telefonů může zvýšit riziko určitých druhů rakoviny mozku. Oznámili to odborníci na rakovinu ze Světové zdravotnické organizace (WHO), podle kterých by uživatelé mobilních telefonů měli zvážit, jakým způsobem omezit dobu, po níž jsou vystaveni elektromagnetickému záření těchto přístrojů.

 

 

 

 

 

 

 

středa 1. června 2011, 9:25

Pracovní skupina 31 vědců ze 14 zemí uvedla, že přehled všech dostupných vědeckých důkazů naznačuje, že používání mobilních telefonů by mělo být klasifikováno jako "možná karcinogenní".

 

 

 

Jonathan Samet, předseda Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny (IARC), řekl, že některé důkazy ukazují na možné spojení užívání mobilních telefonů a zvýšeného rizika gliomu mozku, který je druhem rakoviny. K tomu, aby se podařilo jasně prokázat spojitost mezi užíváním mobilních telefonů a rakovinou, je ale prý potřeba dalších výzkumů.

Výsledky dosavadních výzkumů jsou spíše rozporuplné. Loni byly například publikovány výsledku výzkumu, při němž odborníci po deset let sledovali téměř 13 000 uživatelů mobilních telefonů. K jednoznačnému závěru ale nedošli.

ČTK

Zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/234986-pouzivani-mobilu-muze-zvysit-riziko-rakoviny-tvrdi-odbornici.html

--------------------------------------------------------

Vypadá to, že se někdo probudil opět po 10 letech z komatu. Už v roce 2001 bylo na internetu známo, že mobilní telefony a jeho mikrovlny způsobují rakovinu. Od té doby bylo provedeno mnoho testů s výsledkem škodlivosti mobilních telefonů. Bohužel nebyly brány v potaz kvůli tajným dohodám průmyslu a farmacie, a také díky podplaceným testům, které se od té doby provádějí ve prospěch průmyslových magnátů. Poznámka Petr Kulík