Úsporné žárovky uvolňují do okolí karcinogenní jedy
Napsal uživatel Petr Kulík   
Středa, 08 Červen 2011 00:00

Německá laboratoř Alab Lab vydala varování k užívání spořivých žárovek. Po několika testech totiž vědci této společnosti zjistili, že uvolňují do svého okolí nebezpečné jedy, které mohou způsobovat rakovinu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U spořivých žárovek by podle nich neměl být nikdo blízko a neměly by svítit dlouho. Nejnebezpečnější pak je, když je žárovka blízko hlavy.

„U takových karcinogenních látek je velmi důležité, aby byly od člověka a jeho okolí pokud možno co nejdále,“ varoval doktor Peter Braun z Alab Lab.

Žárovky přitom uvolňují do svého okolí fenol, naftalen a styren.

„Elektrický smog se hromadí kolem těchto žárovek. Já je používám jen velmi úsporně. Neměly by být používány v žádných neventilovaných prostorách a rozhodně ne v blízkosti hlavy,“ dodal k výsledkům testů Andreas Kirchner ze Sdružení německého strojního a stavebního inženýrství.

Famous

 

Zdroj:  http://www.novinky.cz/ekonomika/231659-usporne-zarovky-uvolnuji-do-okoli-karcinogenni-jedy.html

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A další pisálek se probral z komatu :-))) Obyčejné žárovky byly staženy z prodeje nedávno a mnoho odborníků tehdy varovalo, že nové úsporné žárovky způsobují škodlivé emise a také rakovinu mozku. Nikdo to opět nebral v potaz a media samozřejmě mlčela a nebo publikovali opak toho co byla pravda. Opět šlo jen o podporu a dohody průmyslu a médii a politické zájmy.

Nicméně je velmi zajímavé, že se  konečně tyto zprávy začínají objevovat v médiích a to není samo sebou. K tomu je samozřejmě důvod, ale o tom Vás budu informovat v placené sekci. Poznámka - Petr Kulík