Vysoká konzumace kávy snižuje riziko rakoviny prostaty  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Pondělí, 13 Červen 2011 00:00

Nadměrná konzumace kávy sice může mít řadu neblahých vlivů na zdraví, podle nové studie z Harvardu ale přesto může zvláště pánům prospívat. Snižuje totiž riziko rakoviny prostaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kava

 

Zbytněním předstojné žlázy po pětačtyřicátém roce života trpí každý druhý muž. Přitom zbytnění prostaty je jedním z rizikových faktorů pro rozvoj rakoviny.

Šest šálků denně sníží riziko o pětinu

Při konzumaci kávy v dávce šest šálků denně, což se považuje už za nadměrné množství, se sníží riziko rakoviny prostaty o pětinu. Ale významnější je fakt, že mezi pijáky kávy je mnohem méně smrtelných případů tohoto onemocnění ve srovnání s těmi, kteří kávu nepijí vůbec.

Pijáků kávy umírá o 60 procent méně

Podle studie z Harvardu umírají na rakovinu prostaty konzumenti kávy o 60 procent méně než muži, kteří kávu nepijí vůbec.

„Vztah mezi konzumací kávy a sníženým rizikem rozvinuté rakoviny prostaty je biologicky věrohodný,“ tvrdí autorka studie Kathryn Wilsonová. Mužům, kteří kávu nepijí, by ale její nadměrnou konzumaci rozhodně nedoporučila.

Famous

Zdroj: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/233770-vysoka-konzumace-kavy-snizuje-riziko-rakoviny-prostaty.html

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Já tedy nevím jak páni vědci, ale je známo, že káva byl nápoj šamanů a měl pro ně své specifické účinky. dělali tito páni vědci nějaký výzkum o těchto účincích ? Asi ne, protože se to týká přírodní medicíny a té se většina korunovaných glorifikovaných hlav bojí jak čert kříže. :-)))) Petr Kulík

Aktualizováno Pondělí, 06 Červen 2011 22:11