Extáze by mohla v budoucnu léčit rakovinu, doufají vědci
Napsal uživatel Petr Kulík   
Úterý, 23 Srpen 2011 08:26

Mohla by to být nová cesta v boji s rakovinou. Australským a britským vědcům se totiž podařilo vytvořit silnou látku, která ničí rakovinné buňky jejich vlastní metodou. Účinná složka útočí na tuk v membránách, čímž buňky prakticky zabíjí, tvrdí vědci z University of Birmingham a University of Western Australia.

 

 

 

 

 

 

 

 

A odkud se ten zázračný přípravek vzal? Z extáze. Zní to neuvěřitelně, ale droga známá pod jménem extáze by prý mohla pomoci tisícům lidí nemocných rakovinou krve. Podle vědců z birminghamské a západoaustralské univerzity totiž dokáže účinně požírat nemocné buňky. Problém se však skrývá v tom, že k účinné léčbě by bylo potřeba smrtelné množství drogy.

 

Proto nyní vědci vynalezli variantu látky, která je stokrát silnější. V praxi to znamená, že kdyby na léčbu bylo potřeba 100 gramů "klasické" extáze, stejného efektu by se docílilo s pouhým jedním gramem nové látky. Výzkum byl zveřejněn v odborném časopise Investigational New Drugs.

 

"Proti rakovině a zejména leukemii by to mohlo být účinné. Myslíme si, že v některých případech by to mohlo vymýtit 100 procent rakoviny," tvrdí vedoucí projektu John Gordon z birminghamské univerzity na serveru BBC. Současné testy ale probíhají pouze v laboratorních podmínkách a je otázka, jak bude metoda fungovat v lidském těle.

 

"Mnoho typů rakoviny se dá jen těžko léčit. I účinná léčba může mít vedlejší účinky," dodává vědec David Grant, jenž se zabývá leukemií. Podle něho budou muset vědci teprve vyhodnotit veškerý přínos léčebné metody. Budoucnost nového léku je proto zatím ve hvězdách. Bude nutné provést testy na zvířatech a lidech, které mohou nakonec ukázat, že se vědci vydali slepou uličkou.

 

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/extaze-by-mohla-v-budoucnu-lecit-rakovinu-doufaji-vedci_210078.html

 

Poznámka P Kulík :

Inu, ono je to s každou drogou pofidérní, že ano ? :-)))) Co je káva ? Nápoj bez kterého si nedokážeme představit ranní vstávání. Ale původně to byl účinný lék a prostředek v rukou šamanů. Co to je becherovka ? Kdysi bylinný likér, stejně jako mnoho dalších. Stejně jako tabák a mnoho podobných drog. Na svých přednáškách často hovořím o lidském organismu a v posledních tématech o epifýze - 3 oku a například DMT, které je vědeckou senzací a nazývají ji "Drogou štěstí", což zdaleka nevystihuje její schopnosti. Ironie je, že ačkoli se v Jižní Americe běžně používá v daných oblastech domorodým obyvatelstvem u kterého je minimální výskyt rakoviny, duševních a dalších onemocnění, tak vláda USA tuto drogu samozřejmě zařadila na seznam zakázaných drog. Ačkoli sama Americká věda prokazuje fantastické účinky DMT a dalších drog.

Ono vždy záleží na tom, jak člověk využívá to co má v lebce a jak se na věc dívá. Vše má své Jin a Jang a záleží na tom zda to použijeme k dobrému nebo zneužijeme. Jasně to napsal geniální Karel Čapek v Krakatit, kde hlavní hrdina dokázal z obyčejného pudru udělat trhavinu.