Na smetišti jasnovidců 3  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Pátek, 25 Březen 2011 15:59

 

psychic

Tentokrát si udělejte nějakou silnou kávu, zahoďte noviny, usedněte hluboko do křesla a prosím - připoutejte se. Opět Vám zamotám hlavu a opět jsem přesvědčen, že v mnohých vyvolám hysterický záchvat smíchu, aby jste něco nerozbili nebo snad dokonce neskočili z okna. Mám rád smích a legraci.Ostatně, kdo byli šašci ve středověku? Proč měl každý král nějakého šaška. Nedávno mi kdosi vytkl, že lidi mají svoje jednoduché myšlení, aby se nemuseli zabývat sami sebou a podívat se sami na sebe do zrcadla a že prý je moje články provokují a ..... A tohle všechno ještě podtrhl kolega, který pracuje jako šéf kulturního střediska ve městě XY a říká, že národu blbců se lépe vládne.

 

 

 

Vrátil jsem se do Čech po x letech a zjišťoval, jak je to s věštěním tady v tom malém městě a kolik je tu věštců a jestli je o to zájem.Tvrdili mi, že nejlepší je jakási osoba XY, která je ale moc zaneprázdněná, že je dlouhá čekací doba se objednat. To by měla být známka, že je opravdu dobrá. Ale...., najednou vyšel článek v časopise o té samé osobě a o tom, že vydala jakousi praktickou příručku magie. To je vše OK, kdyby ..... Kdybych se nedostal, až k jejímu názoru, že muž je jen jakýsi poskok, co má ženě obstarat vše, na co ona si pomyslí. Takže suma sumárum, nenašel jsem nikoho opravdu seriosního, kdo by z jiných nedělal roboty a loutky. Vlastně ano, potkal jsem několik lidí. Ale ti byli potichu a nepotřebovali se ukazovat. Vlastně o nich málokdo věděl, protože .... A o tom to dnes bude. Je tedy něco reálného na věstění nebo je to jen výplod něčí fantasie. A proč ti co ví, mlčí?

Ležela mi v hlavě věta toho kolegy, co tvrdí, že národu blbců se lépe vládne. Ironie, že takový člověk zastává funkci v kultuře. Už to mě rozesmává. Ale když se podívám na jistá fakta, docela chápu, proč to říká. Všichni si pamatujeme datum 9.11, kdy se stala ona katastrofa v New Yorku. Ale ... Víte o tom, že vláda spojených států byla těsně předtím útokem pár týdnů předem varována z různých stran? Dokonce i z Ruské vlády zaznělo den předem varování od samotné hlavy státu. Ale teď mluvím spíš o těch varováních z dílny astrologů, numerologů a jiných věštců. Nikdo je nebral vážně. A pak se lehce můžete dočíst o skutečnostech, co vám tak zamotají hlavu, že se vám chce až zvracet. Tedy asi přes 100 otázek upozorňujících na nesrovnalosti a na to, že snad kdosi cosi využil a zneužil a obětoval tak ty mraky nevinných lidí. Nechám na posouzení každého z vás. Výsledek - nezajímá nás to a nedáváme tomu význam a nebo někdo toho zneužije.

Podobná situace u nás - povodně. Četl jsem spoustu článků, generálů po bitvě. Ale nenašel jsem ani jeden seriosní článek o varování z řad astrologů nebo podobných specialistů. Naopak jsem se dočetl o tom, jak velká je česká švejkovina.V televizi se ani jednou neukázala jakási prognostika, která města budou následovat při zatopení, jak se povodeň bude šířit, žádný seznam měst a obcí v časovém sledu, která budou postižena. Proč? Místo toho se jen spekulovalo o částech, jako Staré město v Praze, zda bude nebo nebude zatopeno. Mám zkušenosti z Floridy, kde každý rok je hurikánová sezóna a jsou na to připraveni. V TV jsou pravidelně prognostiky, jak a kam bude hurikán směřovat, pravděpodobná trasa a směr apod. Je zřízeno několik BEZPLATNÝCH telefonních linek. Lidé jsou upozorňováni na to, co si mají připravit, jak se zařídit, co podniknout a to i po odchodu hurikánu, třeba nebezpečí komárů apod.


Při povodních v ČR jsem si připadal jako ve špatném snu. Telefonní bezplatná linka zřízena až po 4 dnech, takže si někdo namastil kapsu na neštěstí jiných. O komárech se tvrdilo, že nebude kalamita díky chladnému počasí. Mluvilo se o stoleté vodě a viděli jsme tisíce lidí vysílených a budujících hráze. Ale dnes se objevují i žaloby na obce a města, že nedostatečně zajistili ochranu. A kompetentní osoby se brání, že nic není možné předpovídat a proto se ani neodpouštěla voda z přehrad a hrází dříve. Takže my švejkové prostě budeme čekat, až jak se to vyvine a tím ohrozíme nejen majetky, ale i životy. A vemte si výpovědi lidí, jež nadávají v TV, že je ani nikdo neupozornil, že se mají evakuovat a nebo ty, co ani nechtěli odejít. Tvrdím, že jsme na tom mohli být lépe nebýt jistých švejků, co seděli na zadku a neudělali jistá opatření a nebo snad na to jejich mozek nestačil? Asi ne, když pak vidíme, jak lidé zápasí s komáry apod. Jak z chemických továren unikají nebezpeční látky zase kvůli švejkům. Musel jsem toto téma rozvést jen pro srovnalost. To jsou věci, jež se dají předpokládat na základě vědy, faktů, skutečností a poučení. Ale nevěnujeme jim pozornost.

A pak teda těžko můžeme čekat že budeme věnovat pozornost nějakému věštění. Ale opravdu je to tak? Zjistěte si kolik vysoce postavených lidí, ať prezidentů či jiných, využívá jasnovidce a léčitele. Zjistěte si, jak pokročil výzkum v oblasti parapsychologie = jasnovidectví, ovlivňování lidí, psychických zbraní, psychická špionáž a podobné. Nemáte pocit, že v tom něco nehraje? Jasně, protože blbcům se přece lépe vládne.

Ale to je ten zakopanej pes. Je trapné stavit jasnovidce na nějakou špičku, protože oni jsou také lidé. Naopak mají mnohem více starostí, právě protože něco vědí a vidí ty souvislosti. Proto to mají blbci tak jednoduché. Nemusejí přemýšlet, nedojde jim to a nemusí se trápit.

Ale zase musím říct ale. Každej z nás je jasnovidec, ani o tom nevíme. Nebo snad máte pocit, že je to jen výsada někoho? Dá se to naučit? Jistě. Pro začátek nemusíte studovat nic. Stačí jen málo. Jen se posadit do křesla a podívat se sám na sebe, jak v tom křesle sedíte. Jde o úhel pohledu. Z naší strany je levá a pravá strana jasná. Ale ze strany někoho jiného, je to jiné a obrácené.Tedy i každej děj má svou obrácenou hodnotu .Tím si uvědomíte spoustu souvislostí a ty věci na druhé straně mince. A to už je začátek toho, aby jste dokázali předpokládat, co by se mohlo stát. A tak vám třeba dojde, že když Franta zbaští starou tlačenku, že stráví příjemné chvíle na toaletě, ale na druhou stranu ho to snad donutí nehazardovat s vlastním zdravím a příště přidá pár korun a koupí si čerstvou.

A dojdou nám třeba i jiné věci. Třeba to, že když Franta moc mele, jen tím něco zakrývá. Prostě, že ta mince má dvě strany, ať chceme nebo nechceme. Že v každém je kus dobra a kus zla a zaleží na nás, kam se nasměrujeme. A nebo nám může dojít, že když vláda bude neustále zdražovat a krmit nás svýma předhozenýma argumentama, že to také někam vyústí. Klid před bouří.

Pojďme k argumentům. Kolikrát se za poslední dobu zdražovalo a kolikrát se za tu dobu zvedly platy a vyrovnal deficit. Co děláme pro své děti a jak se staráme třeba o učitele, kteří naše děti vychovávají, kolik jim dáváme vydělat a .... .Jak se staráme o talentovaní lidi a jaké jim dáváme možnosti. Divíte se, že tolik lidí odjíždí pryč z republiky? Jak se staráme o ekologii a proč mlátíme po hlavě ty ekology, co protestují? Nadáváme na to, že současný svět je jen o penězích a dravosti, ale co s tím děláme my sami? Kolik lidí umírá denně na hlad třeba v Somálsku. Kolik ropy je teď v Afganistánu a proč a kdo usiluje o její získání? Kolik lidí zemřelo v Americe při atentátech 9.11 a kolik ve srovnání s tím zemřelo v Bosně a nebo v Rusku a proč se z toho udělala taková tragédie právě v Americe?

Všechno je zase jen ten úhel pohledu. Nafilmovat se to dá super s dojmy a naaranžovat a výsledek je zaručen.Tak jako film.A realita uteče. A vždycky se ozve nějakej člověk co upozorní , vždy je nějakej ten člověk, co třeba podle astrologie nebo numerologie upozorní na možné dopady. Ale posloucháme? NE. Nám dělá problém už jenom to podívat se sami na sebe do zrcadla. Natož pak něco změnit. Museli bychom se asi pozvracet nebo něco horšího. A tak radši budeme jako švejci sedět a kecat o blbostech v hospodě, abychom se na to nemuseli dívat. Jako malý děti, co si zakryjou oči v domnění, že je nikdo neuvidí.

Takže asi nastáva nejen soumrak jasnovidců,ale i soumrak naší odpovědnosti. Kolega mi říká, že jsem blbec, pokud si myslím, že chci změnit svět. Ne, nechci změnit svět. Ten se mění i beze mě. O tom to není. Vědecké výzkumy už několik desetiletí potvrzují, že naše mysl ovlivňuje nejmenší částečky hmoty od hadronů, kvarků a jiných. Sami si tvoříme svou realitu, která se nakonec stejně vyplní podle našich přání a naší úrovně poznání. Stejně tak jako po vyždímání lidí ve státě, se kdosi probudí z ospalosti a začne zuřit. Stejně tak zuří náš ekosystém. Stejně tak zuří naše mysl a snaží se z toho dostat ven a tak stoupá zájem o duchovno, ale jen jako únik. Nechceme nic slyšet o odpovědnosti. Bereme to jako únikovou cestu.

Michelangello namaloval v Sixtínské kapli oběh Země kolem Slunce dávno předtím než s tím přišel Koperník. V Americe nacházíme pozůstatky čínské kultury, sumerské a keltské dávno před příchodem Kolumba. Dva měsíce před 11. 9 přicházejí varování před terosistickým útokem.Burcují nás varování o zneužití vojenských operací v Afgánistánu a dokladují se argumenty o zneužívání. Ale nikoho nezajímá, proč nikdo nevydal záznamy z černých skříněk havarovaných letadel. Nikoho nezajímá proč se v Egyptě utajuje výzkum nálezu tajných chodeb u Velké pyramidy. Jasně, jsou to přece věci mimo nás.

U lidí, jež tvrdí že byli uneseni UFO, nacházíme umělé implantáty, jež nedokážeme vyrobit na naší planetě a nikoho to nezajímá. Objeví se nové výzkumy o mikročástech živých systémů, jež dokážou léčit i rakovinu. Tato teorie je stejně stará jako Kochova éra mikrobů a zase to někdo stopí, aby se študované hlavy nemusely stydět a nepřišly tak o patent na rozum.

Na internetu se můžete běžně dočíst o výzkumech, kde vědci přenášejí informace pomocí fotonů a tím dosahují toho, že informace dojde k cíli ještě dříve, než byla vůbec vyslána.To už je projev supermoderní vědy prolínající se s mystikou a magií a snad objasňující a potvrzující staré pravdy a filosofie.

Tak a teď jste někde hluboko v křesle a začínáte mít pocit, že myšlení bolí. Jo to je prostě tak, kdo moc ví,.... .Ale kdyby to byla pravda, tak by jsme ještě dneska lezli po stromech. Jak z toho ven? Jak to udělat, aby se nám z toho nezvednul žaludek?

V jednoduchosti je síla.Vůbec se nemusíme bát, že by nám to trvalo moc dlouho, naštudovat všechno. Vědecké výzkumy zase odhalují, že naše poznání roste exponenciálně, tedy ne z bodu do bodu, ale jako pavučina, kdy z jednoho místa vidíme více míst dalších. A proto na určité úrovni jsme schopni díky něčemu vidět mnohem víc. Nebojte se, že se Vám vaše závity v mozku zavaří, protože náš mozek využívá jen nepatrné procento. Ani nemusíte hledat rady a glorifikovat jasnovidce. Každej z nás může být jasnovidec. Takovej třeba malej. Říká se tomu moudrost. K té člověk může dojít.

Ti , kdo se zajímají trochu o numerologii , si jistě všimli že rok 2000 má velké změny. Už jen numerologická mřížka, kde ubylo devítky a jedné jedničky u většiny rozborů. Devítka znamená, mimo jiné, poznání a moudrost a jednička nejen ego, ale i citovost.To znamená, že jsme měli příležitost poznat a uvědomit si. Teď je na nás, jestli to dokážeme využít.Většina vědeckých oborů se shoduje na současné krizi nejen ve společnosti. Stejně tak i různá náboženství a filosofie nás varují. Pro ty, co nejsou tak líní, stačí, aby jen občas převraceli v ruce tu minci a viděli její druhou stranu a lehce je ostatní začnou považovat za jasnovidce, jen díky tomu že pochopíme souvislosti. Další zajímavostí numerologie v tomhle období jsou právě ty dvě dvojky - rok 2002, to je právě to hledání protikladů a schopnost je vidět. Partnerství a spojování těch dvou protikladných stran. Střety lidských zájmů a lidských hodnot.

A ty dvě nuly v datumu našeho roku? To je to, že nuly budou narůstat a potkáme spoustu pitomců sedících a křičících bláboly. Prostě nuly, co vlastně ani nuly nejsou, jen se snaží uniknout z toho bahna. A tak se stanou nuly. Takovej českej švejk, co vlastně byl fajn člověk a rozhodně ne nula. Proto už dneska nenadávám těm, co sedí v hospodě a kecaj o ničem. Je to jen únik, protože buď nejsou schopni vidět a nebo se toho bojí. A pak nula je znak dokonalosti a kruhu tedy i karmy a následků. A jsou v tomhle datumu a století hned dvě!!!!

Nemusím ani používat numerologii, aby mi to došlo. Stačí si uvědomit, kam dnes došla věda, že se pere s kvarky a dělá dnes fantastické kotrmelce s časem a prostorem a přesto je tady spousta stád ovcí, co ještě dneska hlásají pokroucené znalosti z tak geniální knihy jako je Bible. Nebo těch, co se na vás ušklíbnou a řeknou, že si hrajete na inteligenta. Kdysi jsme měli študované lidi v úctě, ale dnes je tomu spíš naopak. V TV je pořad kde moderátor uvádí hosty s nadprůměrným IQ, ale svým stylem kladení otázek se jim spíš vysmívá, ačkoli jako moderátor sám inteligencí moc neoplývá. Je jasné, že tenhle člověk tam nevydrží dlouho, nebo snad jen pokud by zůstal jen u těch ptákovin, kde není potřeba používat mozek.

Další zajímavá skutečnost podle numerologie a podle současného datumu století a roku ukazuje na partnerské vztahy. Dvojka znamená i otázku partnerství. Všimněte si datumu 2002. Začíná to dvojkou=teda partnerské vztahy, pak následuje ta nula = tedy ta karma a dokonalost, ke které bychom měli dospět, pak následuje další nula, což už je jakýsi problém. Jako bychom to nezvládli a zase se museli dostat do stejného bodu, abychom dopěli opět k tomu splynutí obou protikladů. A je jedno, jestli se jedna se jedná o partnerství, nebo splynutí protikladů materiální a duševní stránky. Prostě zkuste nad tím dumat a uvažujte o různých variantách. Určitě vám dojdou souvislosti k tomu, co bylo a bude následovat. A vůbec nemusíte být jasnovidec, aby jste z toho něco pochopili. Protože vám to dojde třeba i bez numerologie, když si uvědomíte jak jsme dnes ušlapaní a jaké volíme alternativy, abychom unikli z toho, co se kolem děje. Co může následovat? Samozřejmě, že vše má tendenci dojít k rovnováze a tak se nakonec probudíme a můžeme zuřit. Ale někdo se nechá ušlapat, i to je evoluce, hehe.

O tom, že každej z nás má skryté netušené vlastnosti a talent a genialitu se přesvědčuji pořád. Bohužel tomu nevěnujeme pozornost, nebo si nevěříme. Jako třeba ten Franta, co si kupoval starší potraviny, jež byli levnější, aby ušetřil. Nepomáhalo ani vysvětlování. Prostě to byl Franta. A tak jsem mu řekl, když chtěl vyložit karty cosi o tom, že vidím, jak ho začínají bolet klouby a stane se mrzoutem, jak se mu zhorší zrak a ... .Považoval mě fakt za jasnovidce. A já se smál, protože jsem použil jen klasickou orientální diagnostiku, kdy nemocná střeva mají vliv na plíce a následné zaneřádění organismu vyčerpává ledviny . Ledviny mají vliv na klouby a i na oči, .... . A dodal jsem že vidím spoustu papíru, spoustu plýtvání. A Franta se lekl, jestli se z něho náhodou nestane spisovatel a začal už bláznit o tom jak píše román a dostává cenu .A já se rozchechtal na celý kolo a odpověděl, že ten papír je jenom toaleťák, protože když nepřestane se svým zlozvykem tak se rovnou může odstěhovat na záchod. A už jsme byli oba skoro pod stolem smíchy. Ale uklidnil jsem ho, aby si z toho vzal i ty pozitivní stránky. Že na záchodě třeba může číst, jako většina lidí a třeba se ještě něčemu naučí a stane se z něj doktor. A to už Franta umíral, smíchy. Ale to není celé .Franta si nedal říct a za nějakej čas mě překvapil. Začal psát básně a velice dobré básně. Už když je vytahoval, podle papíru jsem poznal která bije a začal jsem se hlasitě smát. Došlo na má jasnovidecká slova. Franta začal psát na záchodě, hehehehe. Ale opravdu našel talent na poezii, skrytej někde v útrobách toalety. I to je příklad toho, jak nás i zdánlivě prekérní situace může dovézt k něčemu pozitivnímu. Záleží jen na úhlu pohledu.

Takže to s tím soumrakem jasnovidců nebude přece jen tak špatné. Samozřejmě, že to teď popisuji z nadhledu, ale jasnovidnost rozhodně není jen odvozování a vyvozování dějů. Je to velice seriosní věc zkoumaná přes několik desítek let v nejmodernějších laboratořích a když čtete o jejich výsledcích, zůstáváte stát ve strnulosti hlupáka, co se ocitl ve světě science fiction. Proti tomu jsou kartářky a spousta astrologů jen malé loutky, co si jen pohrávají s tím, co jiní dotahují za hranice rozumu.

A propast se stále zvětšuje. Ale jen zdánlivě, protože přišla doba kdy každej z nás začne objevovat svoje schopnosti i jasnovidecké. Proto uvádím i ty výsledky vědy, tedy té vědy, co se nebojí překročit vlastní stín navzdory panům, co si myslí, že mají patent na rozum jako pan Grygar apod., jež jsou stejně malí nádeníčci ve vědě jako ty kartářky ve srovnání s pozitronovým urychlovačem dějů a času.

Proč to všechno? Uznávám, je to moje soukromá válka, můj soukromej mindrák nad tím, když si sednu někam na pivo nebo na kávu, tak v tomhle malým městě, co je mým rodištěm, se vytratila kultura, protože vymizeli kulturní lidé, co zapomněli, jak se bavit. To by ještě bylo OK, ale když navíc tihle lidé začnou útočit na ty, co se alespoň trochu snaží něco dělat a něco se naučit a začínají se chudákovi Frantovi smát, že si hraje na inteligenta, protože píše básně, tak už je to k pláči.


Dříve jsme nadávali vesničanům do vidláků a dnes je tomu naopak. Lidé v takových městech jako je Chomutov jsou horší než ti vidláci, protože se chovají a baví jako puberťáci. Pokud je někdo v pubertě, je to OK, ale když se tak baví i třicetileté dámy a pánové a používají slovník a chování horší než jejich pubertální spoluobčané, je to na pováženou a smutné. Inu kultura se nějak vytrácí a etika také.A takovým lidem se pak těžko vykládá třeba o homeopatii nebo orientální diagnostice. A tak se ani nedivím, když ti skutečně dobří jasnovidci jsou v ústraní. Protože ti balíci ani nemají zájem se něco naučit, spíš naopak.

Všimněte si jak upadl český jazyk, třeba v televizi, jak mluvíme a jaké výrazy používáme. Stávají se z nás uspavači hadů, neumíme intonovat,... a už z toho projevu čiší něco, nějaká ušlapanost, lajdáctví a nekulturnost. "No jo vole, to je těžký,..... " A to je jen příklad. Tohle teda nesvědčí o moudrosti a vzdělanosti. A pokud se zaposloucháte do mluvy poslanců .....

Můj soukromý pocit po návratu sem je ten, že jsme pěkně klesli, zakrněli. Stačí zase ta TV, přihlouplé reklamy, nesprávný a zavádějící dabing. Můj kolega z USA, jenž se tu původně narodil a po 20 ti letech sem přijel na návštěvu, mi povídá, že se z Čechů stal národ blbečků, protože se tak chovají na veřejnosti, v televizi i v restauracích. Srovnejte to, co kolem sebe vidíte třeba s projevem pana Chudíka, Brodského, Bohdalové a jiných. Zdá se vám, že je to moc ostrá kritika a že se nemá nic házet do stejného pytle? Nemyslím, že bych se mýlil a byl moc ostrý. Jen popisuji svůj názor. A jak se pak cítí takový numerolog nebo astrolog, když si sedne někam na kávu a slyší to, co teď popisuji, kolem sebe?

Franta jim to ale naposled natřel, jen se otočil a pronesl: "Aby jste se z toho jednou neposrali až vám dojde, kdo jste a kde jste. Mně už se to stalo!" A já se tehdy tak smál až jsem shodil stůl. Věřím, že ten smích je pořád ještě naděje, jakýsi most, co nás dokáže přenést přes propast lidské hlouposti a lenosti. A nejen to. Smích vyvolává spoustu reakcí jež odstraňují stres. Abychom se nezbláznili z toho, kam se řítíme. Smích podporuje imunitu a má pozitivní vliv na řadu dalších procesů jako na dýchání, trávení apod. A koneckonců vzpomeňte na velké české komiky a pátrejte jací byli. Přijdete na jejich moudrost. A pak třeba to, že myšlení bolí. Jo jeden by se z toho mohl zbláznit a tak se radši zasmějte, odplaví to stress a .... . A třeba vám dojde i nějaká ta moudrost. Třeba se teď na sebe zkuste podívat jak tam sedíte v tom křesle a jak asi vypadáte. Vaše kočka zatím ve špajzu hraje s myšákama mariáš, chudák Franta opět píše své básně na toaletě, všude kolem metají kotrmelce tisíce kvarků a hadronů a čekají až je někdo rozbije na hadry, aby vydaly svou energii milionkrát větší než jakákoli atomová elektrárna světa.

Autor: Peter Kulík

 

 

Aktualizováno Pátek, 25 Březen 2011 23:18