Politická špína - Znechucený Rath: Lidé mají šetřit, vrchnost se přecpává na recepcích  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Sobota, 29 Říjen 2011 19:18

Zatímco téměř polovina národa je na hranici chudoby, politická špína si pořádá luxusní žranice a rauty ze státná kasy a zankradených peněz. Platíme si politiky aby vykrádfali český stát, produkovali zmetky zákonů a zákony podporující politicko-hospodářskou mafii a naokonec se nám ještě vysmívá, že si pořádají luxusní žranice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znechucený Rath: Lidé mají šetřit, vrchnost se přecpává na recepcích

29.10.2011 16:58 - AKTUALIZOVÁNO Obří recepce u příležitosti státního svátku v době ekonomické krize se podle středočeského hejtmana Davida Ratha rovná výsměchu občanům, kterým vláda stále zdůrazňuje, jak mají šetřit a jak se jich dotýká a bude ještě více dotýkat ekonomická krize. Politik ČSSD považuje opulentní přejídání na recepci za krajně neslušné.

Na obrovském rautu k výročí vzniku samostatného Československa se na Pražském hradě podávala česká a moravská bílá, červená i růžová vína a pivo. K jídlu pak řízky, losos, paštiky, rolády, sýry, šopský salát. Z teplých jídel pak hosté mohli ochutnat pečenou kachnu se zelím či dančí guláš. Jako dezert byla podávána zmrzlina a dort s vlaječkami a státními znaky. Žádné šetření v rámci celoevropské krize, alespoň jako gesto k občanům této země, se tedy nekonalo.

Hlásají skromnost, ale sami si dopřávají

Samozřejmě recepce pro vyznamenané je povinností. Vyznamenaných však bylo jen jednadvacet, na recepci byly jako vždy stovky lidí, hovoří se až o dvou tisících. Samozřejmě částka za pohoštění ve státním rozpočtu žádnou viditelnou díru neudělá, ale lidé, kteří pociťují dopady krize a vládní politiky na vlastní kůži, by zřejmě ocenili, kdyby se i politici a nejvyšší vrstva uskromnili.

Dále čtěte:
Lidé prý necinkali klíči, aby se dočkali chudoby pro sebe a své děti
Recepce na Hradě. Pan Havel s Dášou i veselý a milý Kalousek
Podnikatelé už toho mají dost. Vyráží do boje. Nestačí tiše nekrást
Dlužníků už je tolik, že svými hlasy zahýbou příštími volbami
Bude hůř, než si myslíte. Po krachu eura bez práce, dávek i důchodů
Národe, budeš muset šetřit. Zbyde sotva na jídlo a bydlení

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD), přiznal, že na recepci nešel, protože mu vadí neustálé řeči o utahování opasků, omezování výdajů na všechno a na druhé straně pořádání obrovských recepcí.

„V době krize by se hlavně nemělo lidem bulíkovat, že mají šetřit a uskromňovat se. Zvlášť když titíž, co to hlásají, tedy vrchnost, se sami přecpávají na opulentních recepcích. Mě recepce nevadí i když jsem tam nešel, mě vadí to pokrytectví," řekl znechuceně pro ParlamentníListy.cz David Rath.

Projev Václava Klause k výročí 28. října:
Prezident Klaus: Žijeme v době velebení globálna a zapomínáme na minulost
Klaus vyznamenal 21 lidí. Tři veteráni mají propůjčen Řád Bílého lva

Mnoho pozvaných a honosnost

Podle poslance KSČM Jiřího Dolejše je samozřejmě slušné pozvat vyznamenané, ale okruh  a obrovské množství pozvaných jej zaujalo, stejně jako honosnost pohoštění. „Jistě se dá zvážit okruh pozvaných i honosnost trachtace, ale pozvat vyznamenané je tradice," uvedl pro ParlamentníListy.cz Dolejš.

"My jsme s Petrou ihned po skončení slavnostního aktu z Hradu odešli. Nevidím v této době jako vhodné pořádat recepce a jiné druhy žranic," přisadil si Jiří Paroubek, který nedávno opustil ČSSD a zakládá vlastní levicové uskupení LEV 21. 

Redakce se dotázala na názor na rozsah hradního rautu i politiků z vládní koalice, ti však nereagovali.

Zajímavé je, že bulvár obří raut nijak nekomentoval, přestože to je obvykle jeho oblíbené téma. Možná přinese jídelní lístek ve svých nedělních vydáních. Zatím se jeden deník podivoval nad tím, že nebyla vyznamenána Jiřina Bohdalová a také, že Dagmar Havlová měla šperky za 700 tisíc korun. Druhý bulvární deník si za terč vybral taktéž Dagmar Havlovou. Přinesl její snímek z nedávna, kde byla vyfocena, jak sedí tak, že jí jsou vidět kalhotky s třešničkami a v článku se čtenář dozví, že tentokrát seděla Havlová správně s nohou přes nohu a kalhotky jí vidět nebyly.

 

 

zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/212517.aspx

 

 

 

Klaus rozdával vyznamenání. Havlová se třpytila šperky za 700 tisíc

29.10.2011 21:56 - Prezident Václav Klaus 28. října večer na Hradě rozdával státní vyznamenání. Podle bulvárního deníku Blesk byly ale všechny oči v tu dobu upřeny na manželku exprezidenta Václava Havla Dagmar.

Dagmar Havlová ke slavnostnímu ceremoniálu dorazila v sytě fialových šatech ověšená značkovými šperky za 700 tisíc korun. Šperky z bílého zlata a drahokamů pocházely z kolekce Allegra značky Bvlgari. 


Havlová si podle informací deníku vybírala z několika různých sad, které až za ní firma dopravila do vily ve Střešovicích. Pro značku Bvlgari, která na začátku listopadu otevírá v Praze svůj první obchod v České republice, to byla reklama k nezaplacení. Šperky tak ráda zapůjčila.

 

 

Národe, budeš muset šetřit. Zbyde sotva na jídlo a bydlení

27.10.2011 4:53 - Jako by se česká společnost vracela do doby před dvaadvaceti lety, kdy poprvé slýchala slova o utahování opasků. Tentokrát nebude příčinou transformace ekonomiky, ale minimální či nulový hospodářský růst naší země a dopady krize eurozóny. Už teď začínají lidé v očekávání zdražování zboží a služeb při současné stagnaci či poklesu platů myslet na to, kde budou muset v nejbližší době začít šetřit.

Už před měsícem upozorňoval hlavní ekonom Raiffeisenbank a bývalý ministr financí Zemanovy vlády Pavel Mertlík, že růst české ekonomiky bude pomalejší, než konstatují poslední odhady. „Osobně si myslím, nebo spíš z našich výpočtů usuzuji, že i tyto odhady růstu budou mylné a růst bude ve skutečnosti nulový," uvedl pro ParlamentníListy.cz Mertlík koncem září.

Nyní přiznal nereálnost růstu 2,5 procenta hrubého domácího produktu i ministr financí Miroslav Kalousek. Jeho úřad má aktualizovaný odhad zveřejnit v pondělí, ale už nyní se šéf resortu nechal slyšet, že nové odhady budou přibližně kopírovat ty německé. Náš západní soused, na němž je česká ekonomika tak závislá, snížil minulý týden odhad růstu HDP z 1,8 na 1 procento.

Na jídle a bydlení se moc ušetřit nedá

Lidé se budou muset v příštím roce připravit na další škrty ve státním rozpočtu, zvýšení dolní sazby DPH, kde jsou potraviny, léky a knihy, zapomenout by naopak měli na růst mezd. Navzdory ekonomické krizi z let 2008 a 2009 si však Češi na životní úroveň masívně nestěžují a 55 i více procent oslovených odpovídá v průzkumech, že jejich životní úroveň je dobrá.

„Lidé odpovídají na otázku, jak se jim žije, pořád stejně. Žádný propad jsme neregistrovali," říká pro ParlamentníListy.cz analytik STEM Jaroslav Huk. „Na běžných věcech se ani moc ušetřit nedá. Pokud se člověk nestravuje v pětihvězdičkovém hotelu, tak se dá na jídle ušetřit maximálně tisícovka. To samé platí pro bydlení," nevidí Huk příliš možností, kde by si lidé mohli utáhnout opasky.

Při startu krize lidé odsouvali nákup předmětů dlouhodobé spotřeby

V úvahu tak přichází zbytná spotřeba jako je například dovolená. „Samozřejmě když bude rodina nucena šetřit, tak nevydá třicet tisíc za společnou dovolenou. Vedle rekreace začne šetřit na výdajích za sportovní vyžití, kulturní akce, ale omezí třeba i návštěvy restaurací. To se ale dále promítne do snižování HDP," upozorňuje analytik.

Ekonom Tomáš Kravka, který se dlouhodobě věnuje výzkumu trhu a chování spotřebitele na něm, má z doby krize v letech 2008 až 2009 jiný poznatek. „Tehdy se odsouvaly nákupy dražších věcí, tedy většinou předmětů dlouhodobé spotřeby, na pozdější čas. Lidé znejistěli a říkali si, že se do větších investic nebudou raději pouštět," připomíná pro ParlamentníListy.cz ekonom.

Některé rodiny si nemůžou moc vyskakovat už teď

Podle analytika, jenž v agentuře Factum Invenio odpovídá za oblast Spotřební zboží, ale neexistuje studie či data, která by chování spotřebitele na trhu vlivem propadu ekonomiky nějak mapovala. „Ale nemyslím si, že by se lidé omezovali, že by si kupovali lacinější jídlo. Budeme se muset uskromnit, ale nespojoval bych to jen s celosvětovou vlnou krize, těch důvodů tam bude víc. Ale že by si lidé začali najednou odpouštět dražší jídla, to neočekávám," říká Kravka.

Zcela jiný názor má samoživitelka Kateřina Březová, která vešla ve známost tím, jak neohroženě se na jaře pustila do diskuse s ministrem průmyslu Martinem Kocourkem v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové v České televizi. „Nevím, co budeme dělat, jestli bude ještě hůř. My už si nevyskakujeme ani teď," postěžovala si Březová pro ParlamentníListy.cz.

Na sportovní kroužek pro syna peníze nestačily

„Už delší dobu si odpírám knížky, a to tak ráda čtu, noviny už vůbec nekupuju, vystačím si s internetem. Víc mě mrzí, že jsem synovi nemohla dopřát sportovní kroužek, kam měl možnost chodit, ale nakonec jsme ho museli zavrhnout, bylo to moc drahé," lituje samoživitelka, o co musí v nynějších těžkých časech rodinu ošidit.

Totéž platí i pro občasná posezení v restauracích, která si už její rodina také odpírá. „Při nákupu potravin sice obracím každou korunu, ale snažím se skloubit cenu s kvalitou, protože vím, že levnější jídlo nebývá moc kvalitní. Občas jsem ale svědkem toho, jak se lidé vrhají na uzeniny a maso, které jsou na hranici lhůty pro spotřebu, a proto jsou hodně zlevněné. To já ale nekupuju," popisuje Březová, jak nízká cena lidem mnohdy zatemní mysl

 

Svinstvo! Styďte se, zbabělci, křičela u Jílkové samoživitelka na ministra

4.3.2011 0:48 - UVNITŘ SLEDOVANOST Grilování Kocourka. Nikdo z vládních kolegů ministru průmyslu a obchodu určitě nezáviděl. V přímém přenosu pořadu Máte slovo si ho totiž pořádně podala matka samoživitelka. I malí obchodníci. A pozadu nezůstal ani Bohuslav Sobotka.

Ve hře byla jednotná dvacetiprocentní sazba DPH. Byť s výjimkami. "Je třeba si uvědomit souvislosti toho, proč to děláme," začínal Martin Kocourek (ODS) smířlivě. "Současný penzijní systém je neudržitelný, velmi brzy už nebude poskytovat dostatečné důchody."

Právě kvůli reformě důchodů chce vláda zavést jednotnou sazbu DPH ve výši 20 procent. Věci veřejné, které se řídí heslem "pracovat a mít děti se musí vyplatit", nakonec vymohly jedinou výjimku - základní potraviny. Tam patří například chleba, už ale ne rohlíky. Do kalkulace se totiž jednoduše nevešly. Stejně jako ovoce nebo maso.

"Rovná daň je nejjednoduší řešení, eliminuje to daňové úniky, je to přehledné," zastával se ministra zástupce občanů, konkrétně otec dvou dětí. "Jednoduchá řešení jsou často ta nejlepší." 

Klausova kritika vládní reformy:
Vláda řeší důchody moc rychle, namítá Klaus

Pořád se mluví o bídě, ale hospody jsou pořád plné

"Nejlepší cesta do bídy," kontrovala rázná matka samoživitelka. "Vy že chráníte rodiny s dětmi? Vždyť vy je dostanete na úplné dno!"

"Pořád tu někdo straší bídou, ale hospody jsou pořád plné, tak to s tou chudobou asi není tak úplně zlé," poznamenal otec, samoživitelku ale neodradil. "Z čeho já zaplatím všechny výdaje? Z vašich kompenzací, co nic nevykompenzují?"

Ministr trpělivě zopakoval, že nejchudším a důchodcům budou poskytnuty výrazné kompenzace. Samoživitelce to opět nestačilo. "Nebudu moct synovi koupit ani jídlo, oblečení, ani knížky. To byste přeci měli podporovat, ne ničit."

Příznivci knih a nakladatelé už se proti vládnímu plánu rovněž vzbouřili. Dvacetiprocentní DPH na knihy bude prý pro mnoho z nich likvidační. Nesouhlasí příliš ani ministr kultury Jiří Besser. Vznikla už i petice.

Více: Jako na Ukrajině. Čtenáři podepisují petici proti DPH na knihy


Do budoucna se budeme mít lépe. No jo, ale my žijeme teď

Koncepci vládního chápání neakceptoval v pořadu nikdo. Kocourek opakoval, že je vyšší sazba DPH opatřením, které se výrazně pozitivně vyjeví za deset patnáct let. Musíme prý být trpěliví. Drobní obchodníci ale namítali - my žijeme teď.

"Pokud se na to podíváme dlouhodobě, tak v budoucnu je tohle důležitý krok pro oddlužení země, její suverenitu a dobré fungování," opakoval ministr poněkolikáté. "Někdo žije ze dne na den, my musíme myslet dopředu."

"No jo, ale my žijeme dnes," namítl maloobchodník. "A když nám zítra zdražíte, tak pozítří zkrachujeme. A žádné za deset patnáct let pro nás nebude."

Svinstvo! Styďte se! Zbabělá vládo!

"Průměrná čtyřčlenná rodina zaplatí kvůli vám ročně o14 tisíc víc než doposud," přisadil si i úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. I přes make-up bylo vidět, že je stále nemocný, jak avizovalo PR oddělení Lidového domu. Pořad ho ovšem příliš nevysílil - kdo se měl co ohánět, byl hlavně Kocourek.

Matka samoživitelka ministra nešetřila. "Vy máte svoje platy a vůbec vás nezajímá, co je s lidmi! Zkuste si žít na minimu jako my ostatní. Zkuste si všechno poplatit. To je svinstvo, co děláte! Styďte se! Jste zbabělá vláda, nic víc."

Pusťe ke kormidlu odborníky - ČSSD

Jediný zastánce, kterého Kocourek ve studiu měl - otec dvou synů, měl jedinou výtku. Dvacet procent je podle něj dost možná "přestřelené". Toho se okamžitě chytil Sobotka. "Ano, proč vybíráte 60 miliard, když vám na penzijní reformu stačí dvacet?"

Všech 60 se podle Kocourka do systému rozdělí. Dvacet půjde do individuálních fondů a na podporu soukromého spoření, dvaceti se podpoří pracovní proces a deset půjde na "kompenzace, co nic nevykompenzují", jak podotkla samoživitelka. Té ani několikrát opakovaný ministrův argument nestačil.

"To neschopné pravicové vlády naši zemi zadlužují," vykřikovala. "Proč to máme platit my, kteří jsme to nezavinili? Položte to už konečně! Odejděte a pusťte tam odborníky - ČSSD."

To Sobotku viditelně potěšilo, okamžitě přispěchal se socialistickými recepty na řešení situace. Moderátorka Michaela Jílková ho ale zmrazila. "Vy to stejně nemáte sílu přehlasovat," poznamenala. Sobotka tak pouze zopakoval svůj plánovací seznam, který už zná zpaměti, jelikož ho v posledních měsících neustále opakuje - jmenuje se "co všechno zrušíme, až budeme u moci".


Zatím ale sociální demokracie ještě u moci není. A DPH se tak zvýší, ať už samoživitelky protestují, jak chtějí.

Sobotka ještě plane. Ostatní už vědí, že nic nezmůžou

Ačkoli Sobotka v televizi ještě dramaticky plánuje, reálně už opozice boj proti vyššímu DPH vzdala. Protestovala ale hlasitě. "Tento způsob financování důchodové reformy považujeme za nehorázný zločin na většině občanů, protože zvýšení DPH bude mít obrovský dopad na zdražení všeho zboží, nejen toho, kde se DPH přímo zvyšuje. Bude to mít kumulativní efekt například prostřednictvím zdražením pohonných hmot a energií," řekl serveru ParlamentníListy.cz předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.

"Samozřejmě hlasitě vyjádříme ve sněmovně svůj nesouhlas, to je ale všechno, co proti parnímu válci 118 hlasů můžete udělat," přiznal místopředseda ČSSD Milan Urban. "Jestli oni se definitivně rozhodnou ožebračit většinu lidí v tomto státě, tak je to jejich odpovědnost."

Závěrem dodejme, že si čtvrteční pořad, a to podle dat, která mají ParlamentníListy.cz k dispozici, nenechalo ujít 659 tisíc diváků, což znamenalo podíl ve sledovanosti 23,96 procenta v cílové skupině 15+. Žen mezi nimi bylo 369 tisíc.

zdroj: Parlamentní listy.cz

Aktualizováno Sobota, 29 Říjen 2011 19:43