Politická špína - Část peněz z jízdenek pražské MHD jde firmě se sídlem na Panenských ostrovech  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Úterý, 08 Listopad 2011 17:58

Část peněz, které pražský dopravní podnik (DPP) platí za výrobu jízdenek, odchází na Panenské ostrovy. Uvedla to v pondělí Česká televize. Dopravce uzavřel nevýhodnou smlouvu, jeho ředitel Martin Dvořák ale tvrdí, že DPP nemá se smlouvou nic společného.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z každého lístku jde firmě Cokeville Assets se sídlem na Panenských ostrovech 17 haléřů na základě čtyři roky staré smlouvy mezi společností Neograph, která jízdenky dodává. Cokeville Assets měla obchod s Neographem dopravnímu podniku zprostředkovat a z toho teď dostává peníze. Podle Stanislava Beránka z Transparency International ČR končí peníze ve skutečnosti opět u lidí z dopravního podniku.

Lístek na MHD stojí 24 korun na půl hodiny respektive 32 korun na 90 minut.

Obchodní ředitel firmy Neograph Vladimír Sitta ČT potvrdil, že do společnosti na Panenských ostrovech z firmy Neograph odteklo řádově několik desítek miliónů korun.

Lidé z této firmy podle ČT tvrdí, že odvádění peněz na Panenské ostrovy bylo jednou z podmínek, které si vymínil právě dopravní podnik.

Primátor Bohuslav Svoboda televizi řekl, že taková smlouva je pro státní podnik neakceptovatelná. "Já tvrdím, že tato smlouva s DPP nemůže a nemá nic společného," řekl ČT šéf DPP Martin Dvořák.

Na smlouvě je za firmu z Panenských ostrovů Cokeville Assets uveden Peter Kmeť. Jeho kancelář sídlí na stejné adrese jako advokátní kancelář připravující některé smlouvy pro DPP.

 

Zdroj:   http://www.novinky.cz/domaci/249816-cast-penez-z-jizdenek-prazske-mhd-jde-firme-se-sidlem-na-panenskych-ostrovech.html

 

Poznámka P. Kulík:

Překvapuje Vás to ?? Neustále slyšíme v médiích o tom jak se u nás v politice krade, jak se tuneluje, která pos(r)lanec zas vytentoval apod. je to ale jen část pravdy a špička ledovce. To znamená, že se v politické mafii krade čím dál více ve spolupráci s hospodářskou mafií a my blbí občané to všechno zaplatíme. Nám se jen řekne, že se musí zdražovat, protože jsou větší náklady a protože je krize.

Zdražuje se úplně vše a to ty nejzákladnější nutnosti pro přežití, jako jsou potraviny, bydlení, elektřina apod. Zdravotní péče už není péčí, protože se zavírají nemocnice díky hospodářské mafii, která potřebuje budovy pro své luxusní kanceláře, kterými se pyšní i každá zdravotní pojišťovna. Ve zdravotnictví se neustále tuneluje, uplácí a pacienti tak nemají pražádnou jistotu kvality zdravotní péče – Hippokratova přísaha už dávno neplatí, protože péče se poskytuje podle farmaceutické mafie, která platí lékaře podle počtu prodaných produktů bez ohledu na následky na zdraví.

Obyčejný člověk tak musí tvrdě makat aby vůbec přežil a většinu platu splácí dluhy kriminálníků ve vládě a jejich bratrům z hospodářské mafie. A například cikáni, kteří nikdy nemakali a pobírají královské sociální dávky, mají v některých městech slevy na jízdenku hromadné dopravy.

 

Kam to vše povede? Kam až bude pokračovat zdražování a kam až to vše zajde ? Až lidé budou chcípat hlady? Ti kriminálnící a duševní a kriminální devianti, kteří jsou placeni z našich daní a veřejně nás okrádají, dobře vědí,m že až nebude co do huby, tak se lidé vzbouří -  ALE PRÁVĚ PROTO SE SNAŽÍ NAKRÁST CO NEJVÍC- DOKUD TO JDE !!!!

Aktualizováno Úterý, 08 Listopad 2011 18:17