Politická špína - Jiří Krampol: Lidi nemají na žrádlo, na nic. Tady bude malér  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Pátek, 06 Leden 2012 23:00

Máme tady ten nejodpornější kapitalismus, jaký existuje, říká herec a moderátor Jiří Krampol. Podle něj lidé už politiky nenávidí a je zaděláno na malér. Všude se jen platí a důchodci nezbývá na život. Krampol nechápe, jak je možné, že někdo poctivě celý život pracuje a má nakonec skončit na ubytovně, protože neuplatí z důchodu ani jedna plus nic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herec Jiří Krampol, který je znám jako podporovatel Jiřího Paroubka, je disgustovaný z toho, co se v posledních dnech děje ve sněmovně. Podle něj už politici kašlou na to, co si o nich lidé myslí.
„Jak já jsem se těšil po revoluci na kapitalismus. A teď tady máme ten nejodpornější kapitalismus, jaký existuje. Všichni byli natěšení na takový ten hezký baťovský kapitalismus, že když něco umíš, tak si vyděláš. Tady může umět každý co chce a není mu to nic platné," řekl ParlamentnímListům.cz znechuceně Krampol.

 


Ať si žvaněj kraviny, ale ať se starají o lidi
Pyšní se tím, že byl celý život nestraník. „Nikdy jsem nebyl v žádné straně, ale vždycky jsem se přikláněl k sociálně slabším, protože to vždycky a všude odnesou. Příklad. Beru nějaké prášky. Prášky mě stály patnáct set korun. Teď jsem si pro ně byl a zaplatil jsem za ně dva tisíce dvě stě korun, za ty samé prášky o šest stovek víc," uvádí herec příklad.
Pointa? „Mně příští rok bude čtyřiasedmdesát a zaplaťpánbůh si peníze k důchodu ještě vydělám. Ale představuju si nějakou babičku nebo dědečka, kteří se nemohou pohybovat, nemůžou si přivydělávat, tak si ty léky koupit nemohou, prostě na ně nemají. To je tragédie," zlobí se Krampol.

 


Podle něj je fuk, kdo je u moci, měly by ale platit nějaké nepřekročitelné principy. „To může být u moci jakákoliv vláda, žvanit jakékoliv kraviny, ale zdraví je přeci na prvním místě u každého člověka a je fuk co je to za režim. A postarat se o lidi, kteří celý život poctivě dělali snad musí být povinností každé vlády," říká Krampol.

 


Jen škrty a za všechno platit
„A tady všechno co se teď prosazuje je zaměřené proti těm nejslabším, a to jsou ti důchodci. A teď se naznačuje, že snad DPH může být až dvacetiprocentní? Tady dojde k nějakému maléru - určitě," myslí si Krampol, podle kterého toho lidi už mají právě dost.
„Vláda na jedné straně pořád jen škrtá a na straně druhé, to už opravdu není myslitelné, se za všechno platí a kolik se platí," poukazuje herec.
„Ať přijdete kam přijdete, za všechno vysolíte nehorázné částky. To mi přijde až jako urážky lidí. Já vám dám příklad. Dělal jsem dabing - velkou roli. Za to jsem dostal sedmnáct set šedesát korun. To je čistého asi dvanáct set šedesát korun. A daňový poradce mi poradil, abych manželčin mobil přepsal na sebe," vypráví ParlamentnímListům.cz Krampol.

 


Pár ťuknutí prstem a 1500 fuč?
„Tak jsem šel k operátorovi, aby to přepsali ze ženy na mě. To prý není problém, pravili. Takže ten chlap si sedl k počítači. Ťuk Hana Krampolová, tu tu tu tu tu tu, vymazal to, a pak naťukal jméno Jiří Krampol. Bum. Patnáct set korun. Takže moje práce na jedné z hlavních rolí v dabingu nepokryje ani to, že někdo párkrát ťukne prstem na počítači," nechápe moderátor.
„To jsou přeci nehorázné věci. Ano, poplatek dvacet, třicet nebo padesát korun, ale patnáct set, že mi někdo změní telefon z manželky na mě? A kam přijdete, nic jiného neděláte než jenom platíte. Vždyť lidi už jsou zoufalí, nemají na žrádlo, na nájem, nemají na nic," konstatuje herec.

 


To všechny vystěhují na ulici?
„Já chápu, že není možné, aby měl někdo jako za komunistů pětipokojový byt za tři stovky v Pařížské ulici v Praze. To chápu, že je to jen pro ty, co na to mají. Ale aby platil důchodce, kterej má osm tisíc důchod, za jednu cimru v Karlíně šest tisíc osm set a z důchodu mu zbylo dvanáct stovek na všechno, na léky i na jídlo? A když na to nemá, tak to se po celoživotní dřině nastěhuje do ubytovny? To je nehoráznost," říká Krampol znechuceně.
To se pak podle něj politici nemůžou divit, že je lidé už začínají nenávidět. „A je jedno jestli je to tahle strana nebo ta druhá. Prostě vidím to černě a je zaděláno na malér," obává se Jiří Krampol. Podle něj, když si někdo vydělá, ať si bydlí ve vile za dvacet milionů nebo za víc, ať si má auto za deset milionů, to je v pořádku.

 


„I o tom je demokracie. Ale přeci nemůžou člověka, který celý život dřel, vyhodit z jedna plus nic prostě jen tak na ulici. A to není jeden člověk, to se týká čím dál více lidí. A kam je dají, přeci je všechny na ulici vyhnat nemůžou. Kam je vystěhujou?" uzavřel Krampol řečnickou otázkou.

Aktualizováno Neděle, 08 Leden 2012 14:35